Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-10-2012, 10:30   #6 (permalink)
mechant
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çinden kıyafet ithalatı için vergi hesabı ?

Alıntı:
adogümrükleme´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Murat bey merhabalar,

vergi boyutu haricinde karşılaşabileceğiniz diğer masraflar da; deniz ve hava yolu ile gelmesine göre değişmektedir.
Hava yolu ile gelirse ordino+ardiye+gümrük müşavirlik ücretleri maliyetinize eklenir.
50-100 kg lik bir ürününüz söz konusu ise deniz yolu ile gelmesi sizin için daha masraflı olucaktır. çünkü tesktil ithalatında ihtisas gümrüğü uygulaması olduğu için liman gümrüğüne gelen bir malı halkalı gümrüğüne aktarmanız gerekecektir.,

Bahsetmiş olduğunuz kimyana raporuda tesktil ürünlerinde getirdiğiniz ürünlerin itkib kontrolu altında yapılan "azo boyar" diye adlandırdığımız bir testir. Buda tekstil ürünün boyanması sırasında kullanılan boyanın kansorejen madde içerip içermediğinin kontroldür. Bu raporuda ilgili gümrükleme firması, malın çekimi sırasında gelen kontrolöre malın bir numunesi vererek gerçekleşir, burda sizin gidip yapmanız gereken birşey söz konusu değildir.

merhaba
bende yurtdışı sitelerinden toplu iphone aksesuarları getirmeyi düşünüyorum öreneğin;30 adet tanesi 2 dolar civarından iphone kabı için ne kadar vergi ödemem gerekir? ağırlığının 3 4 kg bile geçeceğini zannetmiyorum.60 dolarlık böyle bir alışverişin bana gümrük masrafı ne olur?
mechant isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:23
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design