Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-12-2012, 20:48   #1 (permalink)
transform609
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Unhappy Önemli Bir Saptama yaptım lütfen okuyunuz...

Herkese merhabalar..

Bir takım mevzulara vakıf olabilmek için foruma duhül ettim.Mateessüf farkettim ki hiç bir mevzuya vakıf olamayışımın yanısıra,vakıf olduğumu zannettiklerim hakkındada berheva bilgilerden müteşekkilmişim meğer.

Yahu arkadaş,bir iş bu kadarmı karmaşık olur,bu kadarmı tiksinir insan?Oyuncak ithalatı yapmak istiyordum,Bunun için bazı gümrükçü arkadaşlarla ve yapan kişilerle yüz yüze bir çok görüşme yaptım.Sayısız forum topiği okudum,günler ve geceler boyu kafa patlattım..Elde ettiğim neticeleri aşağıya sıralıyorum:

1-) Başladığım noktadayım hala.
2-) Her şey gereksiz bürokrasiden ibaret.
3-) Ülke olarak bu işlerde mesafe alamamızın nedeni insanlar olarak bizlermiyiz,bu işleri yönetenlermi,yoksa ilk olarak kuralları koyanlarmı?

İstenen bir takım standartlar varmış diyorlar..(CE,EN71,RoHS vs vs vs)..Altta bir diğer forum topiği okuyorum arkadaş diyor ki: "CE olsada çözüm olmuyor"..Hadi bakalım şimdi.Bir yerde 1500 € ya kadar ithalat standart kanunlara tabi tutuluyor yazıyor,diğer yanda bir arkadaş diyorki : "Gümrükten "1500 e luk kargom var hala çekemedim"..Bir yerde 75 E ya kadar gümrük muafiyeti var deniyor,diğer tarafta bir kardeşimiz gümrükte takılmış 30 € luk CPU fanından dert yanıyor.

Avpim'den kağıt geliyor,alıp kağıdı eline gidiyorsun,orda çekilen cereme ise bambaşka.Neden bu muamelelere tabi tutuluyoruz,neden hep işin yüzü astarını geçiyor bu ülkemde benim?150 € kargonun ticaretini yapsam kaç para kazanırım Allah için söylesin biri..

Yanlışlarımı,lütfen yapıcı bir şekilde düzeltiniz,kimseyi kırmak değil niyetim..

Teşekkürler
transform609 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:49
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design