Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-12-2012, 00:13   #1 (permalink)
kolcu
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Potansiyeli Hazır Bir Pazar; tedarik sorunu

Merhaba

Türkiye'de resmi ithalatçısı olmayan, bir kibrit kutusu büyüklüğünde cihaz var.

Türkiye'de resmi olarak satan bir yer yok. Araçlarla ilgili bir cihaz.

Kendi ihtiyacımı araştırırken keşfettim, üzerine düşünce onlarca isteyenin tedarik etmesini sağladım, aldırdım vs vs.

2 günde 10 tane cihaz isteyen oldu; yok dedim. Neredeyse yalvarmaya varan talep var. Çünkü ticaret yapma yetkim yok. Memurum.

Cihazın maliyeti toplu alımda 9.7 dolar. Kargo dahil. Türkiye piyasası satışı 60 TL. 70 Tl ve üstü de olabilir.

Fiyatına göre yapılan iş muazzam olduğundan, daha olumsuz tek dönüş olmadı, alan herkes Allah razı olsun diyor..

Talep konusuna değindim. Hiç üstüne düşmeden, 100 den fazla isteyen insanın ulaşmasını sağladım 7 ayda. Son 1 ayda üstüne düştüm, 30-40 tanesi bu zamanda olmuştur.

Sahibinden GG gibi yerlerde pazar oluşturmadan olan rakamlar bunlar....

Oraları da hesaba katarsak, iyi bir işleyişle aylık 60 civarı satış yapılır. Üst potansiyeli hesapsız diyebilirim.

Bu alanda ufak tefek bireysel satışlar tabiki var. Ama bu alanda, benim kapatisemde bilgili adam yok.

Bu iş için hobi çapında bir site açtım. Günde 15 kişi giriyor, 3-4 kişi almak istiyor. Siz, potansiyeli hayal edin.

Bu noktada bana sağlam bir arkadaş lazım. ürün tedariği yapacak, faturalandıracak, sevkini yapacak, teknik destek ve müşteri toplamayı bana bırakacak. Ben o arkadaşın satış bölümü olacağım. Tüm parayı arkadaş alacak, kar durumuna göre bana ödeme yapacak.

Dediğim gibi tüm birebir satış, destek ve pazarlama işini ben halledeceğim. Arkadaşım, yurt dışından tedariğini ve yurt içinde resmi satışını yapacak.

Site alt yapısını ve gg sahibinden gibi tüm pazarlama işlerine hiç kafa yormayacak. Parayı hesabında görecek, alıcıya cihazı kargolayacak.
Umarım anlatabildim.

Var mı bir babayiğit. : )
kolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design