Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-12-2012, 12:47   #2 (permalink)
cilicium
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Çift Vatandaşların Yurt Dışından Araç Getirme veya Kullanma

Alıntı:
Quadrini´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle forumda bir araştırma yaptım fakat tam sorumun yani aklımda olan işaretlerin cevabını bulamadığım için bu konuyu eğer forumda olup ta gözümden kaçtı ise özür dileyerek açıyorum.

Ben Çift vatandaşım BG Bulgaristan ve TR Türkiye.
Türkiye'de ikamet ediyorum ve yurt dışında aracım var. Bu aracı Türkiye'de de rahatlıkla kullana bilir miyim yada illaki tr plakasına cevirmem mi gerek. Eğer kullanabiliyorsam şartları nelerdir veya illa TR plakasına çevirmem gerekiyorsa yapmam gerekenler nelerdir. Her kez bir permo yada perma hangisi doğru bilemiyorum böyle bir haktan bahsediyor ben bu haktan yararlana biliyor muyum, yararlanıyor isem yapmam gerekenler nelerdir.

Not: Amacım forumu boş konularla doldurmak değildir... Lütfen konuya hakim olan arkadaşlar cevap yazsınlar kulaktan duyma işlemler sadece kafa karıştırır zira kafam yeterince karıştı. Lütfen bu konuda beni gerçekten aydınlatabilen arkadaşlar yazsın sadece.

Şimdiden Teşekkürler...
bir yıl içinde en az 185 gun yurtdısında yasayan kişiler turkıyeye yabancı plakalı araba getirebilirler ve de 180 gun için türkıyede kullanabılırler..emeklı olanlar ise 360 gun
cilicium isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:38
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design