Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-04-2008, 05:31   #1 (permalink)
metinardicli
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Biri Bana Tavsiye Verirmi?

Arkadaslar bu forumda yeniyim daha... Almanyadan Türkiyeye dönüs yapacagim 2 AY sonra...Sevdiklerime hediyeler alacagim ancak daha önce Yurtdisina cikmadigim icin ve Gümrük olaylarindan anlamadigim icin tavsiye niteliginde yardim istiyorum...

1. Dönerken LCD götürmek istiyorum; Ucakla gidecegini varsyarsak; Almanyadan almak mantiklimi yoksa degilmi??? Mesela LE-26R81....Bu TV Türkiyede ISTANBUL Bilisimda 1.500 YTL(KDV Dahil PESIN) ancak ben buradan 500€ ya alacagim... Ki TAX FREE indirimini söylemiyorum bile... %19 da o...(%19 unu geri alacagim diye biliyorum yalnisim varsa düzeltin lütfen)... Ancak Türkiyeye girerken Gümrükte TRT BANDROL vergisi ödeyecekmiyim yoksa ödemeyecekmiyim bilemedim...Eger ödeyeceksem bu vergi TV nin gercek degeri olan 500€ üzerinden %10 mu???

2. Sonra elimde fotog. makinam var ancak arkadasima burdan yenisini almak istiyorum; 2.si icin bisey derlermi? Hani her üründen bir adet diyor ya o acidan sormak istedim...

3. Yalnis biliyor olabilirim; biri bana bu TAX FREE olayini aciklar mi? Ben geri alacagim parayi Almanyada Havaalanindan mi alacagim? Bu TAxfree olayi ülkeyi terk etmeden kac AY önce yapilabiliyor? Bide böyle LCD-Laptop felam aldigimi varsayarsam; yaklasik 300-500€ geri para alacagim; bu bir sorun olusturur mu???
metinardicli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:38
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design