Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-01-2013, 13:12   #2 (permalink)
sinanuags
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 2
19 Mesajda 19 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: LÜTFEN YARDIM!

Alıntı:
ZukoFireBook´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Işin kısası, babam benim için yurt dışından bir oyun getirtti (nintendo ds oyunu), ve bu sabah DHL Express'ten bir ihbarname geldi. Içinde kağıtlarda var ama pembe bir bölümde kocaman ''Yurtdışından gelip Istanbul Atattürk Havalimanı gümrüğüne muayene sunulan gönderiniz, gümrükçe onaylanmış bir işlem veya kullanıma tabi tutulmak üzere DHL antreposuna alınmıştır. Gümrük kanununda belirtildiği üzere geçici depolama süresi 20 gündür. Lütfen bu ihbarnameyi acil olarak ithalat servisinize veya konşimento üzerindeki ''isim'' dikkatine ulaştırınız'' yazıyor. Içinde ise bir bölümde Terminal Hizmetleri Ücreti: 150 TL, ve Gümrüklü Transit Hizmet Bedeli: 130 TL yazıyor.

Ben çok anlıyamadım, ve biraz karmaşık gelecek.
O 280 lirayı ödememizmi lazım? Yoksa Hizmetlerimiz başlığı altında olduğu için öylesine bilgi mi?

Bu sorunlarla karşılaşan başkalarını aradım Google'dan, onlar genelde bir sürü adet eşya getirtmişler, benimkisi 1 adet tek parmağınız ile kolayca kaldırabileceğiniz bir eşya.

Anlatmakta zorluk çekiyorum çünkü sinirlendim biraz. Insanlardan para kazıklamanın yenib ir yolu mu bu?

Bu arada, yardımı olacaksa içindeki oyunun fiyatı 47 Avustralya doları.

merhaba ,

gelen ürününüz teslim şekli olarak nasıl geldiği önemli ?

cif ise bu bedeli ödeyeceksiniz ,
eğer ddp tarzı bir ödeme şekli ise DHL e onay verir işlemleri sizin adınıza yaparlar ,

dhl ile gelen ürünler gümrüğe takılmakta o yüzden yapıcak bişey yok ,

maalesef böyle ,

sinanua@gmail.com
@alisinancelebi
sinanuags isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:53
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design