Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-01-2013, 21:22   #1 (permalink)
otosound
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart oto müzik sistemleri ithalatı

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. son 1 aydır beynimi kemiren bir iş var. bende size danışmak istedim. dünyaca ün yapmış markaların ürünlerini küçük çaplı olmak şartıyla internet üzerinden satışını yapmak istiyorum. bu markaların türkiye distribütörleriyle görüşüp fiyat listelerini aldım fakat çok büyük hayal kırıklığına uğradım.

Örnek; x markasının y ürününün bana geliş fiyatı 150 tl.Fakat aynı ürün internette sitenin kesintisi ve ücretsiz kargo hediyesiyle130 lira.Ben bu 130 liradan satan vatandaşlarada ulaştım ve derdimi anlattım. bana bu ürünü 120 liradan vereceklerini söylediler. aslında indirim felan yok ortada. gidip kendim alacağım için kargo ve site kesintisini almıyorlar benden. normal fiyatı 120 lira olan malı yine 120 den veriyorlar yani.

bu vatandaşlarda bu ürünleri pahalı olduğu için türkiye distribütörlerinden almıyorlarmış. dubai distribütöründen daha uygun fiyatlı alıyolarmış. bu nasıl bir fiyat farkıdırki elinin altındaki malı bırakıp, yurtdışından nakliye,gümrük,vergi masraflarıyla beraber bu malı daha uyguna alabiliyorlar. konteyner bazında ürün getirdiklerinide sanmıyorum. 10-15 koli mal alıyolardır tahminimce.

ben işin işinden bir türlü çıkamadım arkadaşlar. ben bu şekilde 3-5 koli mal getiremezmiyim. bu işin işleyiş şekli nedir. lütfen yorumlarınızı esirgemeyin
otosound isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:06
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design