Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-04-2008, 16:13   #2 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: Elektronik İmza

Alıntı:
Oktay´isimli üyeden Alıntı
Merhaba
1 mayıs dan itibaren devreye sokulacak olan e-imza ile ilgili detaylı bilgisi olan arkadaş varmı acaba.
Gümrük Md. lüğünden tam net bir cevap da alamadım. Pazartesi e-imza kartımı ve kart okuyucusunu satın alacağım ve yeni program satın almayı düşünüyorum.
Yeni program almadan eskisi gibi gümrüklerde bilgi işlem de eskiden olduğu gibi işlem yapabilecekmiyiz. Ayrıca BİLGE programı tamamen ne zaman ortadan kalkacak

Merhaba
Bildiğim kadarı ile ( e-imza uygulamaları konulu toplantıya bizzat katıldım ) mayıs değil uygulama haziran da başlaması planlanıyordu.

Toplantıdan ortaya çıkan sonuçları kısaca aktarmaya çalışayım,
DTM bilgi işlem daire başkanı konuşmasında direk olarak ve açıkca sizi bundan böyle gümrüklerde görmek istemiyoruz yanlızca mal çekme , fiziki muayene vede yazışmalar (Dilekçe vs.) dışında gümrüklere gelmenizi istemiyoruz dedi.

Uygulamada ıslak imza ve beyanname basımı kağıt olarak ortadan kalkacak yanlızca kendiniz için bir A4 çıktısı alarak ekleri ile birlikte 5 sene muhafaza etmek durumundasınız diğer bütün işlemler bilgisayar sisteminden takip ve sonuçlandırılacak sadece fiziki muayene olduğu takdirde sizin elinizdeki evraklarla işlemleri sonuçlandıracaksınız. beyannamedeki ıslak imza yerine e-imza kartı ile onaylanacak.

E-imza kartı satın almanızda bir mahsur yok hazır elinizde bulunabilir.
Ayrıca yeni program almanıza gerek yok şu an mevcut kullanılan programlar e-imza ya entegre ediliyor o toplantıda yazılım şirket temsilcileride konuşma yaptılar şu an için herkes entegre olma çabası içersinde

Gümrüklerdeki bilgisayarlarda bir müddet daha devam edecek
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:33
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design