Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-02-2013, 00:31   #1 (permalink)
26berk
Üye

Teşekkür: 4
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart G.T.İ.P. 1008.30.00.00.00 Kuş Yemi İthalatı

Merhaba;

Foruma yeni üye oldum. Bazı konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

G.T.İ.P. 1008.30.00.00.00 ile Dubai'den Kuş yemi getirmek istiyorum.

Ürün hakkında araştırma yaptıktan sonra Türkiye'e girecek her ürün için analiz yapılması gerektiğini öğrendim. İstanbul İl Gıda, Tarım Müdürlüğü'ne gittim. Laboratuar Şefi ile görüştüm. Üründen bahsettim.Hangi analizlerin yapılması gerektiğini ve maliyetini öğrendim. Yaklaşık 1400 TL. gibi bir maliyet çıkacağını söyledi. Ürün analizlerinin yurt dışında yapılabilirler ve size belge verebililirler dedi.Daha sonra internet üzerindeki araştırmamda %50 gümrük vergisi ve %8 KDV. olduğunu öğrendim.Daha sonra ürünü almak istediğim ülke Dubai'deki distrübütör ile görüştüm. Fiyat konusunda anlaştık.Fakat daha önce bir kaç ülke ile mail konusunda fiyat bilgisi ve birtakım bilgiler istedim. Almanya ve Fransa'daki distrübütörler daha önce evraklar konusunda Türkiye'de sorun olduğunu bir kaç kişi ile anlaşma yaptıklarını, ürünleri gönderdiklerini fakat ürünlerin tekrar kendilerine geldiğini ve zor durumda kaldıklarını bildirdiler.Konu hakkında Türkiye'de araştırmalarınız yapın dediler. En büyük sorunun evrak sorunu olduğunu söylediler. Ürün %100 organiktir. İlk olarak üründen az bir miktar almak istiyorum.100kg. civarında. Fiyat olarak yaklaşık 2000 TL. civarında.

Ürünü oradan gönderildikten sonra;

Benim burada ne gibi işlemler yapmam gerekmektedir?
Hangi konularda sorun çıkabilir? Daha önce evrakta sorun çıktığı belirtilmişti.
Toplamda tüm vergiler, transfer ücretleri ve diğer giderler ile bana ne kadara gelecektir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.
26berk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:08
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design