Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-04-2008, 13:28   #45 (permalink)
irfanycs
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Arkadaşlar öncelikle tartışmanın Etik ve Düzeyli yapılması gerekiyor.Bu konuda bazı arkadaşların öfkeli olduğunu görüyorum.Ancak inanın benim öfkem hepinizden fazladır.Çünki,Meslek onuru ve ahlaki mücadelem sonucu hiç haketmediğim muamelelerle karşılaştım.Zaman zaman Darp olayları ,Küfürler ,Linç girişimleri ile karşılaştım ve şu anda ekmeğim elimden alınmış durumdayım.Bazılarının öfkesi ise zaten sahip olmadığı ekmeğin elinden alınması kaygısındandır.Karnesiz Ferdiguner asimli kişinin kendini gümrüklerde zorunlu ve meşru gösterme nedenlerini sıralar iken kullandığı karnesiizler ''yardımcı karnelilerin çalışmasını engellemiyor '' kelimesi karnesizlerin gümrükleri ne denli sahiplendiğini ve isteseler karnelilerin gümrüklerde çalışmalarını engelleye bilecek çoğunluk ve güçte olduklarını vurgulamaktadır.Nitekim ben karneliyim ve karnesizler benim çalışmamı engelemeye çalışıyor.Bunu çalıştığım şirkete telefon açarak veya memurları aratarak yapıyorlar.Ben altını çizerek söylüyorum.Karnesizlerin varlık nedeni ve memurlarla aralarındaki bağ Rüşvettir. Bu bağ kesilmedikçe ve bunlar ayıklanmadıkça bu meslek hiçbir zaman saygınlık kazanamaz.Ben Avukatları ,Mali Müşavirleri hatta Adli Polisleri gözlemledim.Bunlar tamamen şekil olarak bizim işimizi yapıyorlar.Ellerinde dosyalar bu dosyaların gereğini yapıyorlar.Bunlara imreniyorum.Belli bir saygınlığı,Kariyerleri var.Bizde dosya takip ediyoruz ama kimlerle.Ne şartlarda.Hiç Hakimin Avukata küfrettiğini düşünebilirmisiniz. Ama memur bize ediyor.Bizlerde firmaların avukatıyız arada hiç fark yok aslında.Beni Devlet mağdur etti.Ben 30 yaşına gelmeden bu mesleğe girdim.Simdi 37 yaşındayım.Artık kariyer fırsatlarım kalmadı.Şimdi açılacak sınava girecek olanların çoğu gümrüklerin nasıl bir bataklık olduğunu bilmiyor. Bu gençlerin istikbalini Gümrük müstesarlığı karartıyor.Aslında sınavdan önce bu kişilere gümrükler anlatılmalı.Rüşvet ve yolsuzluğu baştan kabul edip bu mesleğe girmeli.Aksi halde bugünkü tablo oluşur.Bu kadar rahat para kazanmak var iken neden istanbulda 3500 yardımcı karneliden sadece 1500'u bu mesleği yapıyor.İşte yeni gelenlerinde çoğu bu meslekten kaçırılacak.Diğer taraftan Rüşvet ve yolsuzluğu çözecek irade devletimizde olmadığından bu bilgilendirmenin şart olduğu kanaatindeyim.Saygılar.
irfanycs isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:59
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design