Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2013, 17:40   #1 (permalink)
4ever
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
4ever - MSN üzeri Mesaj gönder 4ever isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Question Gümrük müşaviri olmak berbat bi durum...

Merhbalar arkadaşlar;

Öncelikle siteye yeni üye oldum yanlış bir şey görürseniz kusurumu maruz görün yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın şimdiden özürdilerim,

Olaya şöyle başlamak istiyorum bir arakdaşla beni kıyaslayacağım dış ticaret mezunuyum mezun olduktan sonra amerika sonra türkiyeye dönüş ve gümrük müşavirliğine başladım şuanda stajer olarak çalışıyorum ama sorun şurda 3 sene+3 sene koskoca 6 sene benim arkadaş ise aynı bölümü bitirdik o dış ticaret yapan bi firmaya gitti asgari ücretle başladı 5 ay sonra maaşını 1000 tl yaptılar sigorta yeme içme vs vs(telefon hattı ödemesini bile onlar yapıyor) cumartesi pazar tatil bu çocuk 3 sene ne seviyeye gelecek sonraki 3 senede artık oranın kralı olur şimdi insan bunu görünce nasıl çıldırmasın

Şimdi bize gelelim,asgari ücrete köpek gibi çalışıyorsun ne tatil ne bişey 3 sene sonunda ortalama maaşın ne kadar olacak belli taş patlasın 1.200 tl b karnesini sınav falan sorunları var hadi diyelim b karnesi aldın dile kolay 3 sene geçti alacağın maaş ne kadar ne seviyeye geleceksin durum vahim bir diğeri 4.5.6. sene ne olacak A karnesi ne kadar zor hepimiz biliyoruz ne zaman sınav açılacak vs vs buda bir sorun...

Şöyle düşünüyorumda arkadaş ne seviyede olacak biz ne seviyede olacağız sanki gümrük müşavirliği okumak yerine bir dış ticaret firmasında çalışmak mantıklı
geliyor şuanki fikrim bu,yanlış mı düşünüyorum acaba eğer böyle giderse belkide gümrük müşavirliğini bırakıp dış ticaret yapan bir firmada iş arayacağım,gerçekten gümrük müşavirliğinden iyice sıkılmaya başladım,

Son olarak siz değerli forum arkadaşlarımdan yardım istiyorum sizler neler düşünüyorsunuz ne yapmam gerekiyor birazcık fikrinizi paylaşırsanız sevinirim...

Saygılar...
4ever isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:17
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design