Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-02-2013, 15:25   #4 (permalink)
amant
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Gümrük müşaviri olmak berbat bi durum...

Alıntı:
burakbulut35´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yabancı faturayı gümrükçüye göndermek zorunda değilsin öyle bir mecburiyet yok. Bankaya gelen %30'luk ödemenin transfer bildirim formunu dilersen bankadan alıp gönderebilirsin. Gümrükçü bu belgeyi beyanname üzerinde 44. haneye '' Ödeme: %30 peşin %70 mal mukabili '' şeklinde beirtir ve transfer bildirim formunu ekler.

Ancak buda zorunlu değildir.

Yabancı faturayı genelde tır yüklemelerinde tır beraberinde gitmesi için gümrükçüye verirler gümrükçü elinde ki diğer dolaşım sertifikası ile birlikte bu belgeyi yani faturayı nakliyeciye mal beraberinde gitmesi için teslim eder.
cok tsk ederım.cok ıyı oldu bu acıklama.sana gelınce,ben senın kadar bılgıye sahıp olsam ıyı bır dıs tıcaret fırmasına basvururum.dıs tıcaret cok zevklı ve asla çökmeyen parlayan bır meslektır.ben yenı basladım bu ıse.bı kac merdıven altı fırmada vekendı cabalarımmla bısıler ogrendım, gumrukcunun ısı sıkıcı olabılır ama ıhracat ıthalat kısmı bence cok zevklı ve deneyımın oldugunda asla ıssız kalmıyorsun.ama gumrukculer de bıldıgım kadarıylla ıyı kazanıyorlar ama zevk almak da onemlı.

sımdı senı yakalamısken bı soruum daha olacak cvb vermek senın ıcın sıkıcı olursa anlayısla karsılarım.
yurtdısından serbest bolgeye mal getırıp antrepoya koyucam,ve parca parca ıhtıyac oldukca cekecegım.bu da ıthal etmıs oluyorum. burada antrepodan malı cekebılmek ıcın gumrukcuye fatura verecekmıyım.
eger bır fatura verırsem bu fatura kımın adına kesılecek.musterımınmı yoksa ''ıst serbest bolge'' falan mı yazacak ve beraberınde sanırım cekı lıstesı falanda vermem gerek cunku ıthalat yapmıs oluyorum gene.
bıırde malımı eger serbest b.ye yerlesık bır fırmaya satacaksam yada antrepoya devır edeceksem yada transıt ise bunun ıcın vergı odeyecekmıyım. bunun dısında ıse ornegın sıradan bır fırma ıse vergı odemem gerekırmı bu durumda.
bıldıgım kadarıyla serbest bolge transıt ve antrepo da vergı odemıyorsun.
amant isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:40
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design