Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-02-2013, 02:07   #1 (permalink)
blaex
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Bulgaristan' dan Alacağım Aracı Nasıl TR Plakalı Yapabilirim?

Merhabalar

Çok kısa ve net birkaç sorum olacak cevaplayabilrseniz çok memnun kalacağım.Yaşım 22 üniversite öğrencisiyim.Bu size soracağım soruları çok araştırmış ve bir türlü net bir bilgiye ulaşamadığım için buraya yazıyorum. Ben 7 yıldır Renault R19 modelini kullanan biriyim çocukluktan kalma babanın aşıladığı bir sevgidir bu ehliyetimi aldığımda arabayı sahiplenmiş biriyim severek kullanıdığım bu otomobilin yaklaşık 4 yıl önce yabancı ülkelerdeki farklı bir modelini öğrendim. tek kapı sunrooflu 2.0 motor 4 teker disk yol bilgisayarı olan yani kısaca Türkiye' de piyasaya sürülmemiş yani Türkiye' de 1 tane bile olmayan bir modelini buraya getirtmek istiyorum.Son zamanlarda kendi şahsıma araba alacağımdan bunu araştırmak getirtebiliyorsam getirtmek istedim. Arabayı bulgaristanda buldum ilanı bende var ikinci el bir araba ve 93 model. fiyatı 2000bulgar lirası yaklaşık 2.433 Türk Lirası bu parayı o arabaya veririm. O arabayı alıp bu ülkede tamamen yasal yollardan sokmak Türk plakası ile serbest bir şekilde dolaşmak istiyorum. çoğu kişi bunu saçmalık olarak görebilir ama zevk işte .. birçok forum sitesinde cıf değeri ötv falan birçok hesaplama var bu hesapları ikinci el arabaya da uygulayabili yorsak bunda aracın yaş sınırı var mıdır? orada 2.433türk lirasına gelen bir arabayı alıp Türk plakalı yapmak için ortalama maliyet nedir? Ben bunu yapmak istesem kimin ile irtibata geçeceğim.?nereden tam net bligi alabilirim.? bunu nasıl başarabilirim.? kim bana burada yardımcı olabilir.?
blaex isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 07:30
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design