Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-07-2013, 19:49   #1 (permalink)
LathspeLL
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Cool UPS Expedited - 4 KG, 300$'lık ürün?

Merhabalar,

İnternet üzerinden sanal gerçeklik gözlüğü siparişi verdim, UPS Expedited aracılığı ile İngiltere'den yola çıktı ve dün gümrüğe takıldı tahmin ettiğim üzere.

300$'a alındı, 4 KG olarak geçiyor.

Paket şu: (başkasının koyduğu fotoğraftır.)

Sanırım Türkiye'den 4 kişi falanız sipariş veren, aynı anda veya beraber vermedik siparişi, forumlarda karşılaştık. Adamlarda bütün dünyaya sırayla gönderiyorlar siparişleri. Ürün satış amaçlı bir ürün değil, kutunun üzerinde de "not for resale" yazıyor. Prototip/test ürünü.

UPS'i aradık "evrak yollayacağım, doldurun ve kimlik fotokopisi ile yollayın işlemleri halletmeye çalışıcaz pazartesi. Vergi ücretini size haber veririz, parayı yatırınca da işlemleri yapmaya başlarız" dediler.

Şimdi, sağda solda okuduğum kadarıyla UPS, Fedex gibi firmaların kendi gümrük aracılıklarını kullanırsak yüksek miktarlarda vergi ücretleri çıkardıklarını okudum.
Pazartesi çıkaracakları fiyatı duyduktan sonra "ben kendim gümrük işlemini yapmak istiyorum" diyebilir miyiz? Daha evvel de gümrüğe gittim, 20 dakika da falan ürünü alıp çıktım. Burda problem olur mu? ne kadar bir ücret/vergi beklemeliyim? UPS üzerinden yapsam işlemi ne kadar fark olur? İşi yokuşa sürerler mi?
LathspeLL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 17:51
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design