Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-07-2013, 02:50   #7 (permalink)
uykusuzz35
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Cep Telefonu Aksesuarı ithal etmek

Aynı konuda benimde merak ettiğim hususlar var. O yüzden yeni bir konu açmak yerine buradan sormak isterim. Durumumu özet geçersek;

Şahıs firması kurdum. Fatura bastırdım. İnternet sitem üzerinden cep telefonu ve tablet aksesuarları satışını yapıyorum. Vergilerimi ödüyorum. Yani her şey olması gerektiği gibi. Şu noktada yapmak istediğim satışını yapacağım ürünleri kendim ithal etmek. Batarya sıkıntı olur demişsiniz ki sıkıntı yaratacak ürünler, diğer bir değişle ekstra izin vs gerektirecek ürünler getirmek istemiyorum. Kamyon dolusu alışlar da yapmayacağım. Adetler az olacak. Sormak istediklerime gelince;

- Şahıs firmam ile ithalat yapmak için gereken işlemler nedir? Evrak, başvuru vs.
- Kılıf, kapak, ekran koruyucu film, hafıza kartı, kulaklık, kablo ve dönüştürücüler. Bunlar içerisinde ekstra izin vs. gerektirecek ürün var mı?
- Örneğin toplamda 500 liralık sipariş verdim ve bunun için ödeyeceğim vergi ne kadardır ve nasıl hesaplarım?

Sizlerden ricam "danışmanlık hizmeti verebilirim" yerine, benim için çok zor ama sizler için çok kolay olan bu sorulara buradan yanıt vermeniz.

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

Saygılarımla.
uykusuzz35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:46
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design