Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-08-2013, 03:56   #1 (permalink)
rkcolak
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Arac ustu supalan

Merhaba arkadaslar
Yurd disindan tr plakali araclarla bugday ddgs ithalati yapmaktayim. 35 kg cuvallarda bir tirda 630 adet cuval var. Bunlar paletli degil onun icin indirmeside insan gucune dayaniyor. Bandirma gumrugune dun 13 tir tek beyanname ile soktum. Tarim analizlerini aldi. Bizde indirme ve yuklemedeki zaman ve ekstra maddi kulfetten dolayi arac ustunde yapilmasini istedik fakat kabul etttirenedik.
Bandirma gumrugunde yeterli isci yok disaridan isci girisine musade etmiyorlar. Cok asiri zaman aliyor arackarin sadece bosalmasi iki gun suruyor bir okadara yukleme. Ve o tirlarin beklemesi hem zaman hem madddi benim icin cok sıkıntı oluyor. Gumruk tebligi seri no16 da b de esyanin bosaltilmasinda ve teslimi sirasinda gumruk idaresi , isletici ve yukumlu acisindan kulfet dogurabilecek agirlikta ve hacimdeki esyaya arac ustu supalan icin izin verilir diyor. Buradaki yukumlu malin ithalatcisi oluyorsa bana hem maddi hem zaman olarak cok asiri kulfet oluyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor diger gunruklerde durum nasildir. Ne yapmam lazim
Yardimlariniz icin tesekur ederim
rkcolak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:16
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design