Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-09-2013, 07:45   #8 (permalink)
bektafig
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Question Cevap: Posta ve Yolcu İşlemleri ( Genelge:2011/23 )

iyi günler ABD deki dayım Bayrama Doğru Buraya gelecek idi .

Bana gelirken getirmek için Hediye bir Ekran Kartı almıştı. Faturası fln onun üzerine kayıtlı

Ekran Kartı Bu:

Newegg.com - MSI N780 LIGHTNING GeForce GTX 780 3GB 384-bit GDDR5 PCI Express 3.0 HDCP Ready SLI Support Video Card

Fakat Gelmeleri iptal oldu ve bende dedim Kargolayalım o zaman. Hediye olarak fln dedim.

o da Gümrükte sorun cıkıyor

Yalniz alet bayagi büyükmüş, gümrükte sorun cikip çıkmayacağını araştırır misin? Ben gönderirken pahalı bir cihaz oldugu icin gercek bedeli üzerinden sigortalatmam gerekecek ve yazacağımız bu bedel Türkiye'deki gumrukculerin dikkatini çekecek. Bu konuyu bir araştır, çünkü kart sana ulasmayabilir dedi. Bir keresinde boyle bir gönderi yapmıştımrr, TR'deki gumrukculer abuk subuk bir vergi istemişler, biz de odemeyip iade talep edince geri gönderim ücretini gönderen kisi olarak benden talep etmişlerdi. Ben de o ücreti odemeyince ürünler arada bir yerlerde imha edilmişti.

dedi.

Buna istinaden bende Kutusunu açıp göndersen veyahut hediyelik eşya olarak göndersen şeklinde talepde bulundum.

olmadı kutusunu aç başka bir kutuya koy 2.el PC malzemesi seklinde gönder dedim ama

bir araştır dedi

bende işin profosyoneli olan sizlere danışmak istedim.

Bu kart getirebilmek için ne yapabilirim ?

saygılar sunarım
bektafig isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:09
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design