Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-09-2013, 00:37   #1 (permalink)
mkonca
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Gümrük Müşavilirliği hedefi için Uluslararası Lojistik Yönetimi (ingilizce) Bırakmak. (KARDEŞİNİZİN HAYATI İÇİN FİKİR VERİN)

İyi günler,

İstanbul'da özel bir üniversitede %50 burslu Uluslararası Lojistik Yönetimi okuyorum. 2013 ÖSYM tercih sonuçlarına baktığımda üniversite 40 kişilik %50 burslu kontenjanına 10 kişi yerleşmiş, bu da benim okula bakış açımı değiştirdi. Üniversite biraz pahalı olduğu için herhalde seçim olmuyor keza işletme, uluslararası ticarette böyle. Araştırmaya iten bu durum beni Gümrük Müşavirliği olma fikrini oluşturdu. Kendi kendime dedim ki, Bırak okulu kardeşim bu sene YGS ye girmiştim zaten yaz İstanbul'da Dış Ticaret. Bitir, başlat GMY stajını o sırada da İŞLETME Lisans için AÖF'e başvur. Bitirene kadar inşallah GMY sınavınıda vermiş olur stajın bitimine de bir yıl kalmış olur.

Araştırdım kadarıyla ironik bir şekilde DÖRT YILLIK, LOJİSTİK mezunu GM olamıyor.

TÜRKİYE AB'YE GİRERSE GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ NE OLUR?

Türkiye elbet AB'ye girecek .Bu belki 5 sene içerisinde olacak, TR, AB'ye girdliği zaman GM lerin akıbeti ne olacak?

OKUDUĞUN BÖLÜM ULUSLARARASI LOJİSTİK YÖNETİMİ, OKU BÖLÜMÜNÜ, MÜKEMMEL SEVİYEDE İNGİLİZCE VE İŞ İNGİLİZCENİ ÖĞREN DER MİSİNİZ?

YA DA

BANA OKULU BIRAKIP, DIŞ TİCARET + GMY + İŞLETME LİSANS illa lojistik ile ilgili bir iş yapacaksan, okulla bu zaman zarfında LOJİSTİK ile ilgili seminerlere katıl, bak GALATASARAY ÜNİ. LOJİSTİK ve TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ kursu açmış, dolu dolu bu gibi kurslarla dört yıl geçir zaten LOJİSTİK ile ilgili iş yaparsın mı dersiniz?
mkonca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 05:08
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design