Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-09-2013, 00:41   #1 (permalink)
will2k
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Çin'den Sahne Işığı Getirmek...

Değerli Dostlar;
Yaklaşık 1 hafta önce Çin'de güvenilir bir firmadan, eş dost tavsiyesiyle, denemek amaçlı, iki adet döner başlı, robot sahne ışığı siparişi verdim. Başta da söylediğim gibi iki adet ışık zaten kullanım amaçlı hiçbir işe yaramayacağından, tamamen deneme amaçlı sipariş edilmiş ürünlerdir. Ürünler DHL ile kısa bir süre sonra İstanbul'a ulaştı ve gümrükte takıldı, Dhl firmasını aradığımda ürünlerin şahsi kullanıma uygun olmadığı, şahıs olarak çekim işlemi yapılamayacağı ancak kendi adıma şahıs firması olması durumunda bu ürünleri gümrükten bir müşavir yardımıyla çekebileceğimi belirttiler. Satın aldığım ürünler 2 adet koli ve toplamda 39 KG ağırlığında, ürünler için Paypal yoluyla 1200USD kargo dahil para ödedim ancak gönderen şirket gümrükte sorun yaşamamam için 460 USD ürün faturası kesmiş ve kargo ücreti de 330 USD. Şimdi bu durumda benim izlemem gereken yol nedir? Dhl'e olan depo masrafını azaltmak için hızlı hareket etmek istiyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olun. Saygılar...
will2k isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 23:37
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design