Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-10-2013, 08:16   #5 (permalink)
Ashtoreth
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: AMERİKAN JANT GETİRMEK İSTİYORUM

Merhabalar ;

Konu 2 sene önce kapanmış fakat benim mevzuatımla ilgili olduğu için bu konu üzerinden gitmekte yarar görüyorum.
Ben bağlantıda olduğum yurt dışındaki 4 adet jant üreticisi firmadan müşterilerim için özel dizayn, (custom- shop) jant getirtmek istiyorum. Yurt dışındaki üreticiler benimle neredeyse 7 yılı aşkındır çalıştıkları için, ki ben de jant sektöründe 7 sene mühendislik bölümlerinde çalışmış biriyim, aramızda büyük bir güven oluştu ve firmalarla gizlilik sözleşmesi imzalayarak, Müşterilerim benden özel jant tasarımları talep ettiğinde onlara açıp kataloğu göstererek yurt dışına sipariş etmek var kafamda. Jant işi gerçekten teknik destek isteyen, müşteriye seçim konusunda danışmanlık verilmesi gereken zor bir konu .

jantları kendi adıma getirtmek, gümrük mevzuatına uygun vergilerini ödemek, komisyon faturamı kesmek ve müşteriye jantları teslim etmek istiyorum. Jantlar , her seferinde takım olarak geleceği için 16 dan az. Bu durum, süreklilik arz ettiğinde ben ekstra ödemeler yapar mıyım?

Teşekkür ederim
Ashtoreth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:34
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design