Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-10-2013, 00:39   #1 (permalink)
r1m2z3n4
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Lightbulb ÇİN'E GİDİP KENDİMİZ Mİ ALIP GELSEK?

Merhaba arkadaşlar... Ben de Çin'den bazı ürünleri ithal etmek istiyorum ancak prosedürü az çok anlasakta sermayemiz az olduğu için ona buna aracılık parası ödeyip kontrol edilmemiş ürünleri gidip alıyoruz... Acaba o aracılara vereceğimiz parayı kenara koyupta uçağa binip 2-3 hafta gezip görüp ürünleri beğenip ellerimizle paketleyip yollasak daha mı iyi olur en azından en başında topu dikmeden bir iş yapabilmiş oluruz... Bence ilk olarak burda az çok prosedürü öğrenip daha sonra aklımızdaki bazı ürünleri listeleyip kotası vergisi vs masrafları sonra gitsek alsak ordan araştırıp daha güzel olacak... Çünkü ben kimseye güvenemiyorum ne orada yaşayan Türklere ne Çinlilere ne de aracı firmlara.. Adamların yaptığı hatayı sonuçta biz ödüyoruz pardon diyecek kadar zorları var... En azından benim hatam neyse çekerim deriz.. Eğer bu işi adamakıllı ciddi ve uzun süreli yapmak istiyorsak önce kendimiz gtmeliyiz.. Bu sadece Çin için değil diğer tüm ülkeler için geçerli bana göre... Ben Ocak-Şubat gibi pazar ve ürün araştırması için Kolombiya'ya gideceğim inşallah... Ama Çin'den de mal getireceğim gitmeden önce bu yüzden bu arada fırsat bulursam gidip kendim almak istiyorum... Düşüncesi fikri olan varsa başka yada gitmek isteyen düşünen BEN VARIM
r1m2z3n4 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design