Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-04-2008, 18:41   #47 (permalink)
irfanycs
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart RE: Başmüdür vekiline Karnesizler için Başsavcılık soruşturma açtı.

Çok Değerli Sayın ,YURTSEVER arkadaşım;görüşlerinizi sunduğunuz için teşekkür ederim.Biz karneli,Yetkililerin hakkını gasp eden kişinin bahsettiği bilmediğiniz bazı şeyler:Gümrükteki yolsuzluk ve rüşvet çarkıdır.Ben bunların bazılarını açıkladığım için bugün gümrüklere girmem engelleniyor.Tüm üyelerden özür dileyerek bir benzetme yapacağım.Hani çocukluk zamanımızda ilk gittiğimiz mektep adında bir yer vardır.Ben gümrükleri fiziki ve ahlaki koşullar bakımından birebir buraya benzetiyorum. ilk girişte kimlik kontrolü yapan memurlar vardır yaşı tutmayanları kovalarlar,birara fırsat bulan küçükler içeri kaçarlar,içerde kimse yaşını sormaz rahatça amacına ulaşırlar.İşte gümrükte de karne soran memurlar var.Karnesizlere biriki sorar sonra rüşveti alınca ortadan kaybolur herkez içeri girer.Pavyonlarda camekan önünde birikmeler olur içerden çıkanlara bu kadın nasıldır diye sorarlar.İşte gümrüklerde de memurda işlemi olanlar işlemini o memurda bitirenlere kaça beyannameyi kapattı,memur kılmıdır,emsal sorarmı diye sorar başında birikirler. Mektepte kadınlarla para pazarlıkları yapılır.İnanın ben gümrüğe ilk gittiğimde bir manzara gördüm ve yanlış anladım.Bir bayan memur karnesiz iş takipçisiyle para konusunda pazarlık ediyodu.50 ver diyodu çocuk bende okadar yok diyodu.Ozaman al gel öyle yaparım hadi çabuk karar ver işim var diyodu.Sonra çocugu alıp bir boş odaya götürdü odanın kapısı açıktı ,bayan memur cebinde akrepmi var hadi ver 50 yi yapıyım diyordu.Bende o zaman kesin olarak bunun gayri ahlaki bir pazarlık sanıp ordan ayrıldım.Meğer sonra farkettim, alt katta Erkek tescil memuru mükellefi alıp alıp erkekler tuvaletine götürüyordu ardından bende girdim.adamın banka dekontu yokmuş yolda geliyor dedi ,memur da 2 saat sana müddet bana fakslayın sonra orjinalini getir dedi ve 20 ytl aldı.O zaman anladım ki o önceki olayda bayanname ile ilgili bir pazarlıkmış.anlıycağınız sizin bilmediğiniz bazı şeylerden kasıt gümrüğün bu çirkefliği,bataklığıdır.Bu yazdıklarımın doğru olmadığını savunacak kişilere Edirne Hanefi Avcı operasyaonunda Rüşvet yerine kadınlarla Kaçakçılık organize suçlar odasında fuhuş yapıldığı,Ruşvet parasının 18 dk sayılıp pay edildiği haberlerini hatırlatırım.Bu arada Karnesiz kişilerdense ilgili okul mezunu kişilerin Staj koşulu kaldırılarak sınavla direk B karnesi verilmesi taraftarıyım.Karnesiz kişiler gümrüklerde cirit atar iken etik değerlere bağlı pırıl pırıl insanların Rüşvet vermediği için gümrük kapılarında bekletilmelerini doğru bulmuyorum.Bu kapsamda 6000-7000 kişilik bir istihdam açığı var en azından bu istihdam karşılanana kadar ön staj kaldırılmalı görüşündeyim.Saygılar.
irfanycs isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı irfanycs adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:

Şu Anki Saat: 09:56
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design