Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-04-2008, 01:24   #1 (permalink)
forex
Üye
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 2
Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Sağlık Bakanlığı Kontrol Belgesi Hakkında Yardım


Merhaba,

Almanya'dan yüzey dezenfektanı ithal edilecek.Ürün Avrupa birliğinde biyosidal olarak kayıtlı.

Sağlık Bakanlığından Kontrol Belgesi alınması gerekiyor mu?

Gerekiyorsa ;Kontrol belgesi almak için dosya hazırlanması ve Kontrol belgesinin alınma süreci ne şekilde işliyor ve ortalama belge alım süresi ne kadar sürüyor?

SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN DENETİMİNE TABİ ÜRÜNLERİN İTHALATINA DAİR DIŞ TİCARETTE STANDARDİZASYON TEBLİĞİ Tebliğ No: (2008/4)

Madde 4 te ( Aşağıda Madde 4 bulunmakta ) yazan açıklamaya istinaden sadece Avrupa Topluluğu'da serbest dolaşıma girdiği belgelendiğinde doğrudan kontrol belgesi alımı mümkün olabiliyor mu?Ve bu işlem ne kadar sürüyor ?

Bu konuda bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar,

Anıl Oral

**************************
Madde 4) (1) Avrupa Topluluğu mevzuatına göre belgelendirilerek, Avrupa Topluluğu’nda serbest dolaşıma girmiş ürünler için, bu ürünlerle ilgili olarak düzenlenmiş belgelerin ve/veya işaretlerin (CE İşareti, vs.), Topluluk mevzuatına göre düzenlenip düzenlenmediğinin kontrolü amacıyla, her ürün için uygunluk beyanının Sağlık Bakanlığı’na tevdi edilmesi halinde, doğrudan Kontrol Belgesi verilir. Ancak, ülke koşulları gözönüne alınarak, ilave özellikler aranabilir. Ayrıca, gerekli olduğu hallerde, ithalatçı veya temsilcisinden ürüne ilişkin teknik dosya istenebilir ve ürün kontrole tabi tutulabilir.
forex isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
 




Şu Anki Saat: 15:25
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design