Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-12-2013, 15:47   #1 (permalink)
kembljoe
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Ingiltere'ye Turkiye'den kargo ve gumruk problemleri

Iyigunler,

Ben Ingiltere'de oturuyorum ve Turkiye'den ipek ureticisi bir firma ile anlastim. Amacim bu uretici firmadan ipek urunlerinin bir kismini az az ama toptan Ingiltere'ye kargo yolu ile getirtip, Ingiltere'de stok yapip bir web sitesi uzerinden bu urunleri satmak.

Kargonun toplam agirligi 10 kiloyu gecmeyecek ve sattiklari bazi urunlerden 1er tane olacak sadece. Urunler benim sitemde satildiktan sonra ben tekrar siparisi verip 10ar kiloyu gecmeyecek sekilde surekli koli ile mal alimi yapacagim.

Mal Ingiltere'ye ulastigi zaman gumrukten cikarken malin gumruk ile alakali vergilerini odemenin nasil yapilacagini biliyorum.

Fakat uretici firma daha once yurtdisina mal ihrac etmedigi icin mali bana hangi evraklarla nasil gondereceklerini bilmiyorlar. Ve de arastirmalarim sonucunda sunu anladim ki eger mali ihracat yolu ile bana yollarlar ise o zaman gumruk musaviri tutup cok cesitli evraklar hazirlatmalari gerekecek ve de is cetrefillesecek, ve de buna yanasmiyorlar.

Acaba bunun yerine, kendileri direkt bana urunleri sadece kargo araciligi ile yollasalar mal Ingiltere gumrugunde takildigi zaman da gumruk masraflari ne ise ben bunlari sadece odesem olur mu? Yani uretici gumruk beyannamesinde bulunmasa normal bir kargo gonderiyormus gibi yollasa fakat kargonun uzerine Ingiltere gumrugu icin gerekli olan "Invoice" (ticari fatura) ve malin icerigini yazan evraklar olsa olur mu?

Saygilar.
kembljoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 12:59
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design