Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-01-2014, 13:42   #1 (permalink)
osman1979
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Ebaydan alınan ürünleri vergisini ödeyerek şirketim üzerinden satabilir miyim.

Merhaba,sahıs firması kurarak paralel ithalat yapmak(kol saati)istiyorum.İthalatını yapacağım markanın garanti belgesi servis vs detaylarını çözdüğümü varsayarsak .Öğrenmek istediğim
1-),Ebayda saat satan bir şirketten satın aldığım,kullanılmamış, şirketim adına faturası kesilmiş sıfır ürünleri kargo ile Türkiye'ye getirtip gümrük bedellerini ödeyerek çekimini gerçekleştirebilir miyim?

2-)Saati satanların ihracat firması mı olması gerekir?Amerika'daki Şahıslardan ürün alırsam ithalatını yapabilir miyim?Bu şahısların fiyat beyanları gümrükte bedel için yeterli mi?

3-)Amerikadan satın aldığım şirketim adına fatura ettirilmiş ürünleri bavulumda Türkiye'ye sokarsam gümrükleme işlemlerini havaalanı gümrüğünde halledebilir miyim?Kişiler ithal ettikleri ürünleri yanlarında getirebilirler mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.Paralel ithalat konusunda uzman.Ücret karşılığı danışmanlık hizmeti verebilecek uzmanlarla görüşmek istiyorum.Siteye üye olan varsa lütfen mail ile benimle irtibat kursun.
osman1979 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 11:13
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design