Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-02-2014, 17:31   #2 (permalink)
levoloveUSA
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: malunen emekli ve araba kullanma suresi !!!

Selam, Ben de aracimi getirmek istiyordum. istanbulda gumrukte sormustum. arac kalma suresi 6 aydi ( birisinden 1 seneye cikarildigina dair duyumum var ama net degil)
istanbulda gumrukte soylenen $uydu :

diyelim TR'ye giris yaptiniz aracinizla, en son yurt disinda kaldiginiz sure 6 aydan fazlaysa,,,araciniza 6 ay giris izni verebiliyorlar. Fakat, diyelim 3 ay kaldiniz ve TR'ye geliyorsunuz, o zaman 3 aydan fazla sure vermiyorlar,,,
Eskiden kapidan cikis yapip tekrar giris yapiyorlardi aracla, bunu kaldirmislar dediklerine gore,,,
6 ay kaldiniz aracinizla TR'de sonra cikis yaptiniz, yeni gittiginiz ve kaldiginiz sure,,, Sizin aracinizla TR'de kalacaginiz sureyi belirliyor... 2 ay kalirsaniz diyelim almanyada,,,sonra geldiniz Turkiye'ye,,,2 aydan fazla izin alamazmi$iz...

Fakat diyorum, uzman bir arkadas cevaplarsa, ozel durumunuz sebebiyle, Malulen veya bir sakatlik sebebiyle ozel bir aracla olmaniz gerekiyorsa (ozel donanimli) o zaman farkli bir uygulama olmus olabilir...

Anlayacaginiz, tum yollari kapatmis arkadaslar, gumruk desen ona keza,,
,Arac urun faturasi+ulasimbedeli toplamindan
OTV kesiliyor + bunun toplamindan sonra
+KDV aliyorlar bir de,,,
vergi uzerinden vergi + onun uzerinden bir daha vergi ? nasil istir anlamadim

Selamlar, Levent(NewYork)
levoloveUSA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 04:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design