Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-02-2014, 21:08   #1 (permalink)
Khardaq
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation Çin üzerinden bir kaç ürün getirtmek istiyorum fikrinizi alabilirmiyim ?

Herkese merhabalar. Bi kaç haftadır bazı şüphelerden dolayı kafayı yemek üzereydim ki bu forumu buldum iyi ki de bulmuşum. Umarım sorularıma da cevap bulabilirim.

Şimdi öncelikle, Çin'de bir firma buldum ve bu firma bizim istediklerimizi tamamen karşılıyor. Ben ve arkadaşlarım , çeşitli figürler ve bazı anime ile ilgili aksesuarlar getirtmek istiyorum fakat şu tarz bazı kafamıza taktığımız şeyler var;

Bizim alacağımız ürünler 6-7 kişi toplanıp aldığımız için biraz fazla olacak, bununla ilgili olarak da sorularımız var;

1- ) Tahminimce ürünler her türlü gümrüğe takılacak çünkü görüştüğümüz şirket minimum 1000$lık sipariş vermemizi istiyor. Burası doğru mudur ?

2- ) Gümrüğe takıldığı zaman biz bu ürünlerin vergisini ödeyip alabiliyor muyuz ?

3- ) Bu tarz ürünlerin vergileri tahmini olarak % kaç oluyor acaba ?

4- ) Bu şirketi seçmemizin sebebi, diğer şirketlere nazaran çok daha uygun fiyat vermesi, o yüzden her sipariş vereceğimiz de minimum 1000$lık sipariş istiyor ve bunda bir sakınca var mı acaba ? Yani bize hop kardeşim dur sen bu kadarlık malı sokuyosun bu ülkeye ama şahıs olarak sokamazsın, şirket olmanız lazım vs. gibi şeyler söyleme ihtimalleri mevcutmu ?

5- ) Birde bazı Animelerde kullanılan katanaların replicalarını getirtmek istiyoruz fakat araştırdığıma göre, kesici silah olarak gözükmekteymiş ve emniyetten izin almamız gerekiyormuş, bununla ilgilide bir bilgi alabilirsek çok seviniriz.

Okuyup vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederiz. Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.
Khardaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 09:48
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design