Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-03-2014, 20:13   #1 (permalink)
Darkdagger
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Almanya DHL ve Türkiye Ptt

İyi günler daha önce hiç yurt dışından bişey getirtmedim ve bu kadar çok teferruat olduğu hiç aklıma gelmemişti araştırma yapmadan 10 gün önce Almanya Dhl ile doğal tatlandırcı siparişi verdim ancak 1 kg ile 12 kg arası 30 euro kargo ücreti olduğundan almışken biraz alayım bari dedim ve 9 ayrı paket olarak 7.2 kg tatlandırıcı siparişi vermiş bulundum sonradan araştırınca gıda takviyesi statüsüne giren ürünlerin girişinin yasak olduğu ve aynı tür üründen 2 den fazla girmesi durunda gümrüğe takılma riski olduğunu öğrendim neresinden tutsanız elinizde kalacak bir işe giriştim yani şimdi merak ettiğim konu bu doğal tatlandırıcı gıda takviyasi statüsüne girer mi?eğer öyle ise uygulanacak işlemler nelerdir?vergi ödeyip alabilirmiyim?yoksa direkt geri mi gönderilir ? birde Dhl Almanya sanırım devlet postası sayılıyormuş Türkiye'ye girince Kargı Ptt ye sevk edildi yazıyor Dhl nin sitesinde bu alışverişin tutarı 57 euro+30euro kargo olarak gerçekleşti bu konuda bilgisi olan arkadaşların her türlü yorumlarını bekliyorum bana bir yol göstermenizi rica ediyorum.
Darkdagger isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 03:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design