Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-04-2014, 14:14   #3 (permalink)
eraykaraduman
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: DİİB İLE ALINAN KUMAŞIN BİR KISMI İHRAC EDİLMEDİ...

serhat bey

öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

benim gümrükçümün bana verdiği bilgi şu şekildeydi. bu kumaşın bulamadığınız kısmı için vergi + ceza ödersiniz ama 3 5 sene sonra devlet tekrar bu kumaşı ister. kumaşı veremezseniz de sonunda mahkemeye başvurur dedi.

bu konuda sizin söylediğiniz 20 - 1 e baktım ancak bulamadım.

ancak şu adreste : T.C. Resmî Gazete

madde 43 te şu şekilde bir yazı var.

" (5) Bu Tebliğin 38 inci maddesinin dokuzuncu fıkrası hükmü saklı kalmak kaydıyla, belge/izin kapsamında ikincil işlem görmüş ürünün ihraç edilmemesi halinde, ithal eşyasına ilişkin beyannamenin tescil tarihindeki kur ve vergi oranı veya asıl işlem görmüş ürünün ihraç edilen kısmı oranında ikincil işlem görmüş ürünün serbest dolaşıma girişine ilişkin beyannamenin tescil tarihindeki kur ve vergi oranı esas alınarak hesaplanan verginin, ilgili gümrük idaresine yatırıldığının tevsiki aranır. Aksi takdirde, bu Tebliğin 45 inci maddesi hükmüne göre işlem yapılır."

bana kapama ile ilgili de bir kanun maddesi vs. söyleyebilirseniz ben gümrükçüm ile kanunlar üzerinden konuşursam daha iyi olacak.

not bölümündeki gümrükçü değiştirmesi işine de çok soğuk bakmadığı mı da söylemek isterim.

ben mersindeyim.

bu konuyu hallettikten sonra ayrıca sizinle görüşmek isterim.
eraykaraduman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 16:06
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design