Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-05-2014, 05:13   #1 (permalink)
ketanco
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart irobot elektrik supurgesi getirmek

Iyi gunler
Amerikada yasiyorum. Turkiyedeki aileme hediye olarak bir irobot, robotik elektrik supurgesi getirecegim. bunu amerikada 499 dolara satin adim. aksesuarlari ve vergisi ile beraber odedigim para 590 dolar < 450 euro ediyor. makbuzu yanimda. ki aksesuarlar ayri kutuda zaten.

bu gumruge tabimidir?

kutusundan cikarmadim henuz, yeni durumu ile aileme hediye olarak teslim etmek istiyorum. eger yeni olarak gecmesine bir sorun olursa burada kendim biraz kullanip kullanilmis esya olarak gecirmem mi gerekir? o zaman gumruge tabi olmazmi?

gumruge tabi ise, borcumuz ne kadar olur yaklasik?

bu miktar ne ise odemek sorun degil. ama bunu orada tutarlarmi odeme almaya ek olarak? ben istanbuldan giris yapacagim, biletimi o sekilde aldim, ama ankara ya gidecegim. istanbulda tutulursa cok sorun olur bana almasi. ucak biletimi ankaraya mi degistirmeliyim bu ihtimale karsi?

birde aileme gunes enerjisi ile calisan birkac lamba aldim, ufak tefek seyler herbiri yaklasik 10-30 dolar arasi degisiyor, 5-6 tane toplam. bunlarin olmasinin bir etksiki olurmu? yeni kutusunda olup olmamasii yine bir etki edermi?
ketanco isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:29
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design