Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-06-2014, 17:18   #1 (permalink)
Subzion
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Post Belirli elektronik komponent ithalatı

Merhabalar.
Biraz spesifik malzemeler hakkında bir kaç sorum olduğu için bu mesajı yazıyorum.

Ben belirli malzemeler olan sim modül, sıcaklık - nem sensörü gibi sensörler, elektronik devreler, devreleri bağlamak için gereken ara kablolar ve güneş paneli ile güneş enerjisini depolaması için buna uygun aküler ithal etmeyi planlamaktayım.
Araştırdığım kadarıyla bu ürünler 85 nolu sınıfa giren ürünler fakat tam olarak GTİP numaraları hakkında bilgi bulamıyorum hangi sınınfta olması gerektiğinden emin olamıyorum.
Bir de duyduğum kadarıyla güneş paneli ve aküleri ile ilgili bazı özel kurallar var sanırım onun hakkında da bir kaynak ve ya araştırabileceğim bir yer verebilirseniz çok minnettar olurum.

Benim sorularım :
1) Elektronik ürünlerde genel olarak %8-18 arası KDV ile bazı komponentlerde ÖTV dışında vergi var mıdır? Ayrıca garanti belgesi ve CE belgeleri gibi belgeler istenmekte midir ? Ayrıca Çin'den ithal edilmesi durumunda ek vergiler ödenmesi gerekmekte midir ?
2) İletişim cihazı olarak kullanılan sim modüllerin bildiğim kadarıyla BTK'ya kaydı gerekmektedir. Bu kayıt toplu ithalat için 0,41 kuruş olarak belirlenmiş 2014'te.
Bu cihazlar için KDV, ÖTV , gümrük vergisi (sanırım bundan muaf bir sınıf elektronik cihazlar) ve BTK' ya cihaz başına verdiğimiz 0.41 kuruş dışında bir ödeme yapam gerekiyor mu ?

Şimdiden teşekkürler.
Subzion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:56
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design