Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-04-2008, 16:40   #1 (permalink)
serhanozd
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart evcil hayvan ithalatı

Avrupa birliği ülkelerinden canlı hayvan getirtmek istiyorum.
1-bu canlıları getirmem için ne tür belgelere ihtiyacım ne olur.hangi tahlilleri yada sağlık kontrollerini yaptırmam gerekir?bunları nereden yaptırabilirim? masrafları nelerdir?
2-radyasyon testi , sağlık karnesi gibi test ve tahlil sonuclarına, evraklarına olduğu duyumunu aldım. bu konuda beni aydınlatabilrmisiniz? dogrumudur?  
3- eger radyasyan testi gerekli ise, bu radyasyon testleri nerede yapılmaktadır? maliyetleri nelerdir? ithal etmek istegim ülkede zaten yapılmış radyasyon testi belgesi veya canlının sağlığı ile ilgili sağlık belgesi-karnesi varsa, Türkiyede yeterli ve geçerli olurmu? tekrar türkiyederadyasyon kontrolune mi tabi tutulmalı ?
4-italat sırasında bu canlıların gümrükteuuzn süre bekletilirmi ? gumrukte ortalama ne kadar zaman buluurlar . yani yaşamlarını tehlikeye sokacak surelerce gumrukte tutulmak zorunda kalırlarmı, buyuk bi olasılıkmıdır ne kadar zamnda işlemleri hallolur ve elimze geçer??
serhanozd isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 08:41
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design