Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-06-2014, 16:52   #2 (permalink)
HURLİNE
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 2 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: Bulgaristan'dan Geçici Araba Getirmek

[QUOTE=Criville;25114]Arkadaşlar
Forumda çok fazla benzer konu var fakat benim sorunuma yönelik cevabı maalesef bulamadım.

Bulgaristan'dan Türkiye'ye 6 ay kullanmak için araç getirmek istiyorum.Eşim çifte vatandaş.Alımı eşimin üstüne yapacagım.

Öğrenmek istediğim 6 ay burda kaldıktan sonra diğer 6 ayda sadece arabanın mı yurtdışında kalması lazım yoksa araba sahibide mi yurtdışında kalmalı?

Bazı kesim araç sahibi de kalmalı derken bazıları da çifte vatandaşlıkta öyle bir durum yok,6 ay sonra arabayı götürüp farklı bir arabayla gelebilirsin diyor.

Kafam çok karışık,yardım bekliyorum.

Teşekkürler

Bulgaristan yada başka bir ülkeden araba getirebilmek için öncelikli şart Araba getirecek olan kişinin bir takvim yılı içerisinde (Son 360 gün) en az 180 gün olmak üzere yurtdışında kalmış olması gerekir. Bu süre kesintili olabilir ama toplamda 180 gün olması gerekir. Bu süreyi yurt dışında geçirdiğiniz takdirde 6 ayı geçmemek üzere araba getirebilirsiniz. Ancak eşiniz çifte vatandaş olduğundan ve türkiyede ikamet ettiğinden araba getirme imkanı yok. arabanın türkiyede kalış süresi önemli değil. aynı arabayı farklı kişiler olmak üzere 6 şar ay almak üzere 2 farklı kişi getirebilir.
HURLİNE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Gösterilen 2 sayıda üye HURLİNE adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkr etti:
Hukukçu (20-08-2014), şükrü (30-06-2014)

Şu Anki Saat: 22:16
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design