Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-04-2008, 21:49   #2 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 38 kere teşekkür edildi
Standart RE: evcil hayvan ithalatı

Alıntı:
serhanozd´isimli üyeden Alıntı
Avrupa birliği ülkelerinden kafes kuşu getirtmek istiyorum.
1-bu canlıları getirmem için ne tür belgelere ihtiyacım ne olur.hangi tahlilleri yada sağlık kontrollerini yaptırmam gerekir?bunları nereden yaptırabilirim? masrafları nelerdir?
2-radyasyon testi , sağlık karnesi gibi test ve tahlil sonuclarına, evraklarına olduğu duyumunu aldım. bu konuda beni aydınlatabilrmisiniz? dogrumudur?
3- eger radyasyan testi gerekli ise, bu radyasyon testleri nerede yapılmaktadır? maliyetleri nelerdir? ithal etmek istegim ülkede zaten yapılmış radyasyon testi belgesi veya canlının sağlığı ile ilgili sağlık belgesi-karnesi varsa, Türkiyede yeterli ve geçerli olurmu? tekrar türkiyederadyasyon kontrolune mi tabi tutulmalı ?
4-italat sırasında bu canlıların gümrükteuuzn süre bekletilirmi ? gumrukte ortalama ne kadar zaman buluurlar . yani yaşamlarını tehlikeye sokacak surelerce gumrukte tutulmak zorunda kalırlarmı, buyuk bi olasılıkmıdır ne kadar zamnda işlemleri hallolur ve elimze geçer?

Aşağıdaki linki inceleyiniz

http://www.gumrukforum.com/forum/ithal-canli-pet-hayvanlari-getirtmek-t-858.html
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:30
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design