Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-07-2014, 17:14   #1 (permalink)
matador
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Proforma fatura

Herkese İyi günler ,

Benim sorum şu anda Fas a mobilya gönderiyorum. Karşı taraf gönderdiğim proforma fatura üstüne o oyazmasın bu yazmasın diye diye , yükleme limanı mobilya sayısını CIF yazısını falan sildirdi bana . Normalde %30 cash %70 CAD çaışacaktık. Ancak ben bu şartlar altında %100 cash alırım risk alamam dedim . ve tamamını yolladılar. Şimdi Benim sorum şu para geldi hesaba yattı üretim başlattık. Ancak proforma kuş gbi oldu. açıklamaya mobliya dizaynı yazdırdılar. sayı da yok freight ,insurance falan da yazmadık direk rakam yazıldı geldi.Ama Ben normal faturaya bütün ayrıntıları yazacağım ve cash payment diyeceğim.Şimdi ben bu malı gönderirken bizim gümrükte yada karşıda sorun yaşarmıyım. Bizim gümrükte sorun olursa bana sıkıntı. Onlarda sorun olursa zaten onların yüzünden olduğu için onlar düşünsün. Bu arada ben acil olduğu için uçakla göndereceğim bu malı maliyet fazla. Ancak zaten kesin takılır diyorsanız masraf etmeyip gemiye vereceğim. Lütfen konuya hakim arkadaşlar cevaplasın ,zaten tecrubem yok zarar etmeyelim.
matador isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 02:31
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design