Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-07-2014, 16:37   #1 (permalink)
cridea
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Gazlı Bez İthalatı Gtip

Merhaba arkadaşlar.

Çinden paketlenmiş ve çeşitli ebatlarda kesilmiş katlanmış şekilde gazlı bez ithalatı yapmak istemekteyim. Fakat şöyle bir sorum var. Bu ürünlerin gtiplerini araştırdığımda iki farklı gtip numarasına ulaşmaktayım.

3005.90.31.00.19
Tarife Lisanı
ECZACILIK ÜRÜNLERİ
Tıpta, cerrahide, dişçilikte veya veterinerlikte kullanılan eczacılık maddeleri emdirilmiş veya kaplanmış veya perakende satılacak şekilde hazırlanmış veya ambalajlanmış pamuklar, gaz bezleri, bandajlar ve benzeri maddeler(sargılar, sparadralar, hardal yakıları gibi):
Diğerleri:
Diğerleri:
Tekstil maddelerinden yapılmış olanlar:
Gaz bezleri ve gazlı diğer eşya
Gazlı diğer eşya

veya

5208.21.10.00.19
Tarife Lisanı
PAMUK
Pamuklu mensucat (ağırlık itibariyle % 85 veya daha fazla pamuk içerenler) (m2. ağırlığı 200 gr. ı geçmeyenler):
Ağartılmış:
Bez ayağı (m2 . ağırlığı 100 gr.ı geçmeyenler):
Bandaj, sargı bezi ve gazlı bez imalinde kullanılan mensucat
Diğerleri

tabiki bunlar benim ulaşabildiklerim belki de bunlardan hiç biri değildir. Fakat iki gtip numarası arasında dağlar kadar fark var. Birinde gözetim ve gümrük vergisi varken diğerinde sadece kdv vardır. Acaba bu konuda bana yardımcı olabilecek medikal konusunda uzman çalışabileceğimiz birisi gtip numarası ve olacak masraflar hakkında bilgi verebilirmi? şimdiden teşekkürler.
cridea isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:36
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design