Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-08-2014, 20:15   #1 (permalink)
Merveecakarr
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation Çinden toplu siparişlerdeki gümrük ve vergi durumu

İyi günler arkadaşlar. Çok araştırdım ptt olsun gümrük müşavirleri olsun çok sordum ama henüz sonucu kafamda oturtamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Ben aliexpress sitesinden daha önce kolye küpe bireysel bi çok alışveriş yaptım ve çindn ve honkkongtan ücretsiz kargo ile ptt ile kapıma kadar geldi. Şimdi nikahımda ve kınamda dağıtmak üzere 200 adet yelpaze 200 adet çiçek topu gb toplu siparişler vericem ama aynı üründen sayı fazla oldugu için ticarete girermiş ve yüksek bir vergi ödemem gerekirmiş. Gümrük müşaviri sen al ben malını çekerim dio tabi belli bi ücret karşılığında. Ptt ise riske girme ticaret yapmadıgını ikna edemezsin diyor.
Sizin başınıza bunun gibi bir olay geldimi. Sizce riske girmeye degermi. Toplamda 100 doları geçmeyecek tutarda bi kaç parçada alışveriş yapıcam ama aynı ürün olması sıkıntı. Bunun ticaret değil nikahımın için oldugunu ikna etmek için kiminle muhattap olucam veye vergisi ne kadar olabilir. Umarım en kısa zamanda bi yanıt bulurum zamanım daralıyor
Merveecakarr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:10
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design