Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-08-2014, 14:58   #1 (permalink)
Dbmtrde
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Türkiyeden Almanyaya ürün getirtmek hakkinda.

Merhaba arkadaslar,
Ben yaklasik 1,5 yildir Almanyada yasiyorum ve burada gözlemlerim üzerine türkiyeden almanyaya getirip satabilecegim bircok ürün tespit ettim.
Bu konuda gümrük mezzuatlari vs hicbir bilgim yok.Bu konuda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Örnegin züccaciye ürünleri konusunda birkac düsüncem var toptanci bulmak pekte sorun olmayacak gibi ama oradan alacagim örnekse eger degeri 50 tl olan bir ürünü diyelimki ilk basta 5 tane almak istiyorum. bunu almanyaya nasil getirtebilirim ?
Bu ürün getirtme islerini kendi adima yapabilirmiyim yoksa burada is yeri sahibi olan bir kisi adina mi getirtmeliyim ?
Bir üründen en fazla kac adet getirtebilirim bunda herhangi bir sinirlama varmidir ?Yada herhangi bir fiyat siniri varmidir ?
Almanya gümrügünde nasil bir prosedür uygulaniyor ?
Vergileri vs toptancinin kesecegi fatura üzerinden mi hesapliyorlar yoksa kendilerince bir deger bicip ona göremi vergi uygulaniyor ?
Ne gibi vergiler kesilir ve oranlari nedir ?
Tahmin üzerinden yola cikarsak örnegin türkiyede degeri 50TL olan bir ürünün elime ulasincaya kadar vergiler vs eklenince son fiyati yaklasik ne kadar olur ?

Bu konuda ciddi bir sekilde ilgilenmek isteyen arkadaslar varsa daha detayli görüsebiliriz.
Ayrica Almanyadan Türkiyeye ürün getirtmek isteyen arkadaslar varsa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
Sorularim bu sekilde arkadaslar suan aklima gelenler bunlarla sinirli eger bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.
Herkese bol kazanclar dilerim.
Dbmtrde isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 01:32
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design