Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-08-2014, 20:54   #1 (permalink)
merves1907
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Aliexpress'ten ithalat!

1) Aliexpressten ayda 3-4 kere kendi adıma 75 euro'yu geçmeden farklı ürünler getirmek istiyorum (örn: bir çanta bi ayakkabı bir elbise bir takı. ya da iki farklı elbise gibi) bunların gümrüğe takılma riski nedir ?
2) şuan satış yapmıyorum kendim için alıyorum ancak bunların satışını yapmak istesem yine aynı şekilde ayda 3-4 kere 75euro yu geçmeden farklı ürünler getirsem(1.yazdığım sorulardaki gibi) bunun gümrüğe takılmaması için, gümrüğe gitmeden banka üzerinden vergileri ödenir mi ?
3) şirket değilim şahıs adına instagramdan satış yapmak istiyorum. bu yüzden vergiyi nereye ödemem gerekir? bu işin prosedürleri nelerdir? elbise 10dolar gibi bir miktar. 1-2 ürün sipariş ettiğimde acaba takılır mı korkusu yaşamak istemiyorum.
4)şuan kendi şahsıma 1-2 ürün sipariş ettim gelmelerini bekliyorum. Diğer sitelerde gümrüğe takıldığı takdirde evinize haberdar etmek için yazı gelir deniyor. Bu yazı gelmeme ihtimali var mı? ürün akıbetimden haberim nasıl olacak ?
merves1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 22:51
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design