Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-09-2014, 23:05   #1 (permalink)
35hsyn42
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart FUAR EŞYASI HK

Merhaba Arkadaşlar

Ben bir devlet dairesinde memurum.Bulunduğum birime ihracat yükünü taşıyan lojistik firmaları dilekçe ile başvuru yapıyor ve bizde yükünü hangi ülkeye boşaltıcak ise o ülkeye yükü boşaltabilmesi için evrak tahsis ediyoruz.İtalya ve Avusturya taşımalarında bize dilekçe ekinde ihracat beyannameside ibraz ediliyor.Ancak eşya fuar-sergi eşyası ise ikili anlaşmalar gereği belge tahsis edilmiyor.Geçenlerde firmanın birisi başvuru yaptı ve ben fuar eşyası diyerek belge tahsisi yapmadım.Firma nereden fuar eşyası olup olmadığını anladığımı sordu.Bende alıcı ile gönderici firmanın aynı olduğunu ayrıca alıcı kısmında ürünlerin serileneceği fuarın bilgilerinin yazdığını söyledim.Fakat firma yetkilisi ise bu sefer bana bunların rejim kodunun 1000 olduğunu ve belge tahsis etmem gerektiğini söyledi.Benim size bu konuyla ilgili birkaç sorum olacak

1.İhracat beyannamesi üzerinde eşyanın sergi fuar malzemesi olup olmadığını anlayabilirmiyiz.Anlarsak nereden anlarız.

2.Şu ana kadar benim karşılaştığım fuar eşyası beyannamelerinde alıcı ve gönderici kısmında aynı firmanın ismi yazıyor ve alıcı kısmında katılacağı fuarın ismi,kaç nolu stantda bulunacağı gibi bilgiler yazıyor.Sizce bu yaklaşımın doğrumu.Bu bir ispat mıdır.

3.Ayrıca fuar eşyasını neden 2300 değilde 1000 rejim kodu ile beyan ediliyor.Buradaki amaç nedir.?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
35hsyn42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 13:07
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design