Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-10-2014, 21:43   #2 (permalink)
ithalatislemleri.com
Üye

Teşekkür: 0
2 Mesajda 2 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: çinden cep telefonu ithalatı hakkında bilgi talep ediyorum

Alıntı:
esb2011´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
iyi günler. forumda araştırmalar yaptım ama daha detaylı bilgiye ihtiyacım var. cep telefonu ithalatında minimum ötv nin 120 TL , kdvnin %18, btk imei kaydı hakkında az çok bilgilere sahibim. çin de ki bir tanıdığım vasıtasıyla getirtmiş olduğum xxx markalı telefonun yazılım ve tasarımı güzel ayrıca güçlü donanıma sahip bu iş için ufak bir bütçe ile (yaklaşık 40.000) 100 adetlik bir parti ile başlamak istiyoruz. cihazın fabrika ile görüşmeler sonucunda maliyeti 130$ olarak hesaplandı. ce belgesine sahip. şahıs firması kurarak e-ticaret yolu ile satılacak. firma kuruluşu yaklaşık 2500 civarı tutuyor herhalde.

telefonda radyo özelliği olmayacağı için trt bandrolü zorunlu olmayacak araştırdığım kadarıyla.

bu xxx markalı telefonu türkiyeye xxx markası ile ithal edersem maliyet ne olur? ne gibi prosedürler ile karşılaşırım yada kendi markamı bastırıp (örneğin: Esb) ithal edersem ne gibi prosedürler ile karşılaşırım cihazın ismi değiştiğinde ce belgesi yada başka bir belge için Türkiye de yeni belgemi düzenletmeliyiz?

İthalat için gerekli olan teknik servislerin maliyeti hakkında bilgisi olan var mı? görüştüğüm birkaç kişi cihaz başı yaklaşık 8$ maliyeti olabileceğini söylediler

dts diye bir olay varmış bu telefon ithalatında geçerlimidir ve bunun bana maliyeti ne olur?

bilgi verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürederim
Merhaba,

Cep telefonu ithalatı yapabilmeniz için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmeniz için de 7 coğrafi bölgede toplam 20 adet teknik servis ile servislik sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir.

Ayrıca cep telefonlarının IMEI kayıtlarının BTK'ya yapılması gerekmektedir. Bu konularla ilgili anahtar teslimi hizmetimiz mevcuttur.
ithalatislemleri.com isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas
Bu kullanıcı ithalatislemleri.com adlı kullanıcıya bu mesajı için teşekkür etti:
esb2011 (16-10-2014)

Şu Anki Saat: 22:08
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design