Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-02-2015, 11:17   #2 (permalink)
KTMGUMRUK
Üye

Teşekkür: 0
1 Mesajda 1 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: almanyadan hobi ürünleri ithalatı

Merhaba,

Sanırım bir yanlış anlaşılma var, Gümrük Müşavirliği Hizmetleri her yıl Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Asgari Ücret Tarifesi nispetinde asgari fiyatlar belirlenmektedir. Söz konusu fiyatlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, nakliye dahil Gümrük müşavirliği hizmet fiyatı alıyorsanız farklı tabi. Ancak bunun riski de total fiyat içinde ne kadarı gümrük müşaviri için ne kadarı nakliye için olduğunu ayırt edememe durumu olabilir.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği - 2015 Yılı Gümrük Müşavirliği ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret Tarifeleri

Selamlar,
Samet

Alıntı:
onurserkan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi akşamlar,

Hobi olarak da ilgilendiğim, ülkemizde risk, monopoly vb. klasik örnekleri bulunan çeşitli kart ve masa oyunlarını, kuracağım bir şahıs firması üzerinden, Almanya'dan ithal etmeyi düşünüyorum.

Kendi araştırmalarım sonucunda, bu tarz ürünlerde, %20 ötv, %18 kdv oranları mevcut olduğunu gördüm. Bunlara ilave olarak sanırım (gtip'e bağlı olarak) gümrük vergisi %0 ya da %2.7 gibi bir oran oluyor.

Vergi oranları yanında, bir de gümrük müşavirlik hizmeti almam zorunlu sanırım, değil mi? Internette, gümrük müşavirlik ücret tarifelerine göz gezdirdim ancak yapmak istediğim ithalatın, bu tarifelerde yer alan hangi hizmetlere tabi olacağı konusunda net bir bilgiye ulaşamadım. Bu yüzden de bu işin toplam gümrük masraflarının ne olacağı konusunda bir fikir edinemedim.

Bilgisi olan üyelerimizden ricam şu: yukarıda belirttiğim vergi oranlarında hata olup olmadığını teyit edebilirlerse ve de aşağıdaki 3 nakliye seçeneğinde söz konusu olabilecek nakliye ve gümrük masrafları hakkında bilgilendirebilirseniz memnun olurum:

1) 30 kg'lik bir koli (20 adet ürün, mal bedeli yaklaşık 300 euro)
2) 30'ar kg'lik iki koli (40 adet ürün, mal bedeli yaklaşık 600 euro)
3) 150 kg'lik bir palet (100 ürün, mal bedeli yaklaşık 1500 euro)

Konu ZAFER BULAM tarafından (13-02-2015 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.
KTMGUMRUK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 15:18
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design