Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-05-2008, 13:03   #1 (permalink)
SSKAHRA
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart NİSSAN SKYLİNE İTHALİ

1. Türkiyede yaşayan Türk vatnadaşıyım. Yurtdışından araç ithal etmek istiyorum. Vergileri muhim değil odeyip getirmek istiyorum keza getirtmek istediğim model ülkede mevcut değil. Arac 98 02 yılları arasında sadece japonya ve ingiltrerde satılmış bir model. 2. el piyasayı yaklaşık olarak ingilterede 30-40K pound amerikada 70-80K dolar sıfır KM satılrıken değeri yaklaşık ABD de 56K dolar ama araç pirim yaptıgı için 2. el değeri yuksek. Arac 2000cc den buyuk.
1-) Bu aracı ithal edebilirmiyim ?
2-) Bu aracı herhangi bir sekilde bir ozurlu vatandasın yada ozel durumu olan bir kişinin haklarını kullanıp ithal ettikten sonra üstüme alabilirmiyim ?
3-) Vergi pirim yapmış 2. el değerinden mi hesaplanıcaktır yoksa sıfır km üsütndne yaşına gore bir değermi biçilicek ? [Sıfır km değeri 56K dolar yaklaşık 7 yasında oldugunu varsayasrak epey uygun olucak gercek 2. el değerine gore]
4-) Bu aracı 2008 model olarak satan firmalarda var [2002 model arabayı alıp temizliyorlar 101 nokta kontrolu yapıp satıyorlar adıda Nissan Skyline değil Kaizo Skyline oluyor arac 2008 model oluyor yeni bir 13 haneli ABD onaylı Sase numarası basıyorlar] 2008 model tanınmayan bu aracı ithal edeilirmiyim ? [Bu opsiyonu pek dusunmuyorum keza araba sıfır Km gibi gozukucek ama bu arabanın faturası motor haric 75K dolar motor ile 110K ya geliyor 2000cc üstü için %112 gümrük odeyince epey pahalıya geliyor]
Şimdiden teşekkürler
SSKAHRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:43
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design