Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-03-2016, 10:47   #1 (permalink)
mek38
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart İthalat(Drone) Yararlı Bilgiler Yol gösterimi

Bu konuyu açmamdaki amaç hem kendi açımdan bilgilenmem hem de bu işi öğrenmek istiyenlere yol göstermesi amacıyla açıyorum.

alibaba.com üzerinden bir teknoloji firmasıyla görüşüyorum, Türkiye'de distribitor veya ajentalarının olmalarını istiyor fakat ben böyle büyük çapta iş yapamam, internet aracılığıyla sınırlı sayıda ürün getirip satmak istiyorum(max 10 adet gibi) satıcı firmayla görüştüm ürünleri DJI Phantom eş değer kalitede ve özellikte.

WCO'nun yayınladığı güncellemede DRONES(UAVs) HS CODE ---> 8525.80

Ülke: Çin/Shenzhen

Teslim Şekilleri(INCOTERMS)
EX WORKs
FOB (Free On Board)
CIF(Cost, Insurance , Freight) şekillerinden FOB veya CIF şeklinde gönderimleri mevcut,

En uygun nakliyenin (shipment) deniz yoluyla olduğundan bu yol tercih edilcek. Nakliye konusunda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse internet sitesi olabilir firma olabilir??

Ödeme Şekli
Teslimattan önce %30deposit (Telegraphic Transfer) yoluyla Teslimattan sonra geri kalanı aynı şekilde isteniyor.

Firma CE, FCC, REACH; ROHS sertfikalarına sahip.

Paket Boyutları : 540*420*265 mm, paket ağırlığı takriben 2kg

Ürün Bedeli takriben 250-499 USD aralığında modeline göre?

Ürün oyuncak kategorisinde değil ondan eminim.

Gümrük işlemleri nerede gerçekleşcek orayı kestiremedim, deniz yoluyla olduğu için Liman kentlerinde mi yoksa Ankara Lojistik Üssü mü?

TR Gümrük Mevzuatına göre göze almam gereken masraflar nelerdir? Yüzdesel ve ayrıntılı olarak ?

Kimilerine göre ilk ithalatta ürünleri TC ile teslim alınabilceği yazıyor bir kereye mahsus olmak üzere bu doğrumudur(doğruysa ilk deneme anlamında şahıs şirketine gerek kalmaz gibi)? Eğer gerek varsa sadece şahıs firması kurmam yeterlimi ek belgeler alacakmıyım ?

Yardımcı olabilcek gümrük müşaviri arkadaşlar yada tecrübeli arkadaşlar yorumlarıyla yardımcı olursa sevinirim günllük takip edilip katkılar eklencektir.

WCO ilgili mevzuat ve Ürün resmi ektedir.
Angehängte Grafiken
Dosya tipi: jpg DJI.jpg (40,5 KB (Kilobyte), 1x kez indirilmiştir)
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf drone.pdf (894,8 KB (Kilobyte), 6x kez indirilmiştir)
mek38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:40
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design