Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-04-2016, 01:40   #1 (permalink)
MKC
Üye

Teşekkür: 1
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Exclamation Ne Tavsiye Edersiniz ?

Merhaba,

İzmir de faaliyet gösteren bir firmayız. (LTD Şirket)

Yıl genelinde parti parti aliexpress üzerinden küçük adetlerde (5-10 adet) x 10 farklı isimlere ama aynı adrese tekstil, çanta vb ürünler getirtiyoruz. (PTT kargo teslimi)

Genellikle tüm çalışanların isimleri, aile yakınlarımızın isimleri ile tek adrese sipariş veriyoruz.

Geçen sevkiyat siparişim gümrükte takıldı. (30 Adet Çanta) Ptt den bir kağıt geldi. Gittim PTT ye bunlar ne dedi ? Dedim eşe dosta hediye aldım tabii yemedi, git dedi gümrük müşavirin gelsin.Bende üstüne düşmedim mal bir süre sonra Çin'e iade edildi,paramda kredi kartıma iade edildi. (çin de devamlı alışveriş yaptığım firma idi, görüşüp durumu izah ettim, yardımcı oldu.)

Şimdi sorum şu arkadaşlar ;

Bu takılan 30 adet çanta için bir gümrük müşaviri ile anlaşsaydım. Ne gibi işlemler yapıp ne kadar sürede malı oradan alacaktı. Malın değeri 180 dolardı. (Kredi kartımdan çekilen tutar) Bu işlem için ben gümrük müşavirine ve vergiler vs ler ne kadar ödeyecektim ?

Bundan sonra bu ve benzeri siparişlerimde daha yüksek adetler de ürün sipariş edip, gümrük müşaviri bu işlerden anlayan bir arkadaş ile çalışsam karlı bir alışveriş olur mu ?

Bir kaç çinden mal bağlantısı yapan, gümrükçü arkadaşa mail ile soru sorduğumda, Ne kadar ürün getireceksin ? Bir sefer de maksimum 200 çanta misal örnek tutar 1000 $ dedim.

Hiç girme bu rakamlara, zarar edersin denildi.

Ne yapmalıyım ? Önerileriniz nedir ?

Teşekkürler.
MKC isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:46
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design