Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-04-2016, 18:56   #1 (permalink)
r9naldo
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart DHL gümrük problemi!

bundan yaklaşık bir hafta kadar önce hong kong dan 2 adet ayakkabı cüzdan ve 1 adet güneş gözlüğü olmak üzere 5-6 parça ürün aldım ürünlerin hepsini kendim için aldım ayakkabılar 43 numara cüzdanlarda kendime dandik oluyor diye 3 tane cüzdan aldım neyse dhl ile gönderimin gelmesini beklerken pazartesi günü dhl tarafından arandım ve ürünlerimin gümrüğe tabi olduğunu ve bende internet link kredi kartı ödeme slibi vs istediler bende parayı money gram ile göndermiştim yaklaşık 60 dolar civar bir mebla ancak makbuzu atmıştım yani elimde somut bir kanıt yoktu ve memurlara birşey sunma şansım olmadı

onlarda bana o zaman ürün değerleme yapacaklarını bir kaç güne bilgi vereceklerini söylediler

evet ürün değerleme işlemi bitmiş ve dhl den haber gelmişti

söyledikler mebla 2750 euro idi iki bin yedi yüz elli yazı ile

1500 euro üzeri olduğundan kendilerinin birşey yapamayacaklarını bana gümrük müşaviri vs bir sürü anlamadığım terimlerle birşeyler söylediler bende kendilerine malları geri gönderin o zaman dedim

bu seferde hong kong da kimden aldıysam o kişinin hong kong dhl ile temasa geçip ürün geri gönderilmesi ile ilgili talepte bulunması gerektiğini söylediler ....

karşı taraf sıcak bakmadı olaya ve hong kong dhl in ondan çok yüklü bir ücret talep ettiğini bana söyledi

şuanda ne yapacağımı bilmiyorum ürünleri burada bırakmak istemiyorum ancak ne alabiliyorum ne geri gönderebiliyorum hiç birşey yapamıyorum

bana ne yapabileceğim hakkında bilgi verebilirseniz çok müteşekkir olurum

şimdiden teşekkürler
r9naldo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 21:59
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design