Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-06-2016, 19:07   #3 (permalink)
eates91
Üye

Teşekkür: 0
2 Mesajda 2 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: Almanya'dan araçla Türkiye'ye giriş

Alıntı:
can.gungor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkse iyi forumlar,
Türkiyede bir üniversitede çalışıyorum ve 1 yıllık görevlendirmeyle Almanya'ya geldim. Burada araçlar çok ucuz olduğu için 2002 model bir opel astra aldım. 1 yıl sonra görevim bittiğinde, Türkiye'ye dönüp 3 ya da 4 ay kalıp oradaki görevimi tamamlayıp tekrar Almanya'ya gelmeyi planlıyorum. Kendi aracımla Ülkeye giriş yapıp 4 ay sonra yine aracımla Almanyay gelmeği istiyorum ancak burada 1 yıl sonra oturma iznim bitmiş olacak. 4 ay sonra tekrar gelirsem prosedürler tekrar başlayacak ve tekrardan oturma izni alacağım.

Bir iki kaynakta ülkeye araçla giriş yapılıp 6 ay kullanılabileceğini okudum ancak giriş yaparken oturma izni soruyorlarmış. Benim oturma iznim ise bitmiş ya da bitmesine 2 3 gün kalmış olacak.

Bu durumda Ülkeye giriş yapabilir miyim? Ya da önerileriniz nelerdir.

Teşekkürler.

oncelikle merhaba tr ye ikinci el kullanılmıs arac ithalatı yasaktır.
fakat sizin durumunuz orda en az 24 ay ikamet etmeniz ve 6 ay oncesinde adınıza kayıtlı bir araba olması gerekir lakin aracınız 3 yasından kucuk olması lazım her halukarda aracınızı getiremezsiniz saygılarımla . ERKAN ATEŞ
eates91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:08
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design