Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-09-2016, 16:06   #5 (permalink)
kutluhanmentes
Üye

Teşekkür: 0
0 Mesajda 0 kere teşekkür edildi
Standart Cevap: FOB maliyet hesaplama

Liman'daki elleçleme masrafları da FOB fiyata dahildir. onları da hesaplamalısınız.

Alıntı:
abbasmax´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar;

dünden beri forumda bu konuyu araştırıyorum, ancak net bir cevap bulamadım, hatta bir gümrük müşavirlik firmasına da sordum ama yine doyurucu bir cevap alamadım.

ÖR:

paslanmaz çelikten otel mutfağı çalışma masası üretiyorum.

ürünümün satış fiyatı fabrikamda üretilip kenara koyulduğu an örneğin 1000 dolar (kar dahil).

birleşik arap emirliklerinden bir müşteri benden FOB fiyat istiyor.

1000 dolar benim EXW fiyatım. Ben bu ürünün FOB fiyatını vermek için üzerine ne gibi bir bedel koymalıyım.

bu arada çok aradım okudum ama net bişey bulamadım (genelde bu cevaplar ithalat için verilmiş) ve müşavirlik firması da bana EXW fiyatını FOB olarak verin üstüne bişey eklemeyin, kimse ayrı fiyat vermez FOB için, zaten burada (gümrükte-limanda) pek bişey tutmuyor çok bi gümrük masrafı olmuyor, onu siz karşılicaksınız dedi.

ama benim içime sinmedi. siz değerli uzmanlardan beni bu konuda aydınlatmalarını rica ediyorum. yardımlarınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim.
kutluhanmentes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 20:03
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design