Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-05-2008, 17:40   #4 (permalink)
imza
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
11 Mesajda 20 kere teşekkür edildi
imza - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart RE: akreditif

Her sorunuza ayrı ayrı cevaplacağım..

1,aKREDİTİF TUTARINI NE YAZMAM LAZIM(3 PROFORMA FATURANIN TOPLAM TUTARINI MI YOKSA SADECE İLK ONCE YÜKLENECEK PARTININ TUTARI)

Getirmek istediğiniz mal eğer 3 ayrı maldan oluşuyorsa siz hepsine ya ayrı ayrı akreditif açacaksınız yada hepsini kapsayan daha az maliyetli açacaksınız.

2.MUHABİR BANKA TEYİDİ İSTENMELİ Mİ İSTENMEMELİ.
(HANGİSİ BENİM YARARIMA OLUR.)

Muhabir banka teyidi yani karşı tarafının belgeleri ve sizin istediğiniz özellikteki akreditifi ok liyorum anlamındadır.
3.AKREDİTİF TRANSVER EDİLEBİLİR NE DEMEK.

Akreditif trasnfer edelibilir olması yani eğer gönderilen malların siz tarafından alınmama koşuluyla ihracatçının malı bir başkasına satabilmesine yarayan işlem için kabul ediyorum yada etmiyorum anlamındadır.

4.TESLİM ŞEKLİ CFR ,MALLARIN BİZ SİGORTALAMAK İSİTYORUZ.
EĞER SİGORTA YAPILIRSA AKREDİTİFİ AÇACAK BANKA MI YOKSA BİZ Mİ YAPMAMIZ DAHA İYİ OLUR.

sigortayı siz yaparsanız daha iiyi olur ama fiyat eğer yüksekse siz karşı taraf yaptırmaya deneyin

AKREDİTİF TURU NE OLMASI LAZIM.

Dönülemez olmasında her türlüsü kabulumuzdur .Akreditif açmadan önce şartları karşı ki firmaya gönderin eğer kabul ederlerse açın yoksa karşı tarafa göndermeden açarsanız ekstra düzeltme ücreti ödersiniz .

İyi forumlar...
imza isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 19:01
© Copyright 2006-2017 GümrükForum
A vBSkinworks Design