Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-05-2008, 16:24   #5 (permalink)
commer
V.I.P ÜYE

Teşekkür: 0
19 Mesajda 36 kere teşekkür edildi
Standart RE: LUTFEN YARDIM - 23 senedir yurt disindayim

Alıntı:
mahmutuzun´isimli üyeden Alıntı
Sayin commer, forumda kim ne sorsa Gumruk Mustesarligi web sitesinden kopyalanan bilgilerin oldugu iki adet sayfanin linkini veriyorsunuz. Bu arkadasin sordugu sorularin cevabini bu linklerde goremiyorum. Gorebilen bi arkadas varsa soylesin. Eger herkesin sorularinin cevabi bu iki sayfanin icerisinde mevcutsa bu forum sitesini neden kurdunuz?

Sayın mahmutuzun

Gümrüklerde yapılan işlemler ; kanunlar, yönetmelikler, tebliğler ve sair mevzuatlar çerçevesinde sonuçlandırılır. Hiçbir kimse ( ne memurlar, nede mükellefler ) kendi kafalarına göre işlem yapma yetkisinde değildir. Yapılan işlemler gayri kanuni olsalar dahi ilgili mevzuatlara uydurulmadan sonuçlandırılamaz. Bu olay bu kadar basit, net ve açıktır.

Hele hele ki araba ithalatında kişinin yurt dışında veya yurt içinde kaldığı süreler, aracın ne zaman kişi üzerine tescil edildiği, kendi gelişinden ne kadar önce veya sonra getirildiği, vatandaşlık durumu, yurt içi veya yurt dışındaki statüsü vs. gibi tüm bilgiler bile ithalat işlemine etki etmektedir.

Bu sebepledirki Burada bu konularda sorulan sorulara tam ve net cevap verebilmek için yapılması planlanan işlemle ilgili tüm evraklarında incelenerek cevaplanması gerekir. Burada bizim yapmaya çalıştığımız şey kişilerin işlemlerini sonuçlandırmak değil, sordukları sorulara ön bilgi mahiyetinde yol gösterici cevaplar bulabilmelerini sağlamaktır.

Verdiğim linklerde her ne kadar siz anlamamış olsanız bile yukarda saydığım ve forumda bu konularda sorulan soruların çoğunluğuna karşılık gelen cevaplar bulunmaktadır.

Ayrıca o linklerden birinde forum kullanıcılarının daha detaylı bilgi edinebilmesi için Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlar Şube Müdürlüğü ne ait telefonlarda bulunmaktadır.

Kusura bakmayın fakat daha foruma ilk kaydolduğunuz günde yapmış olduğunuz tesbit hiç yerinde olmamış, zaman içersinde forumu daha detaylı inceleme fırsatınız olduğunda bunu kavrayacağınızı sanıyorum.
commer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Facebook ile paylas

Şu Anki Saat: 18:29
© Copyright 2006-2012 GümrükForum
A vBSkinworks Design